top of page

SANAL OFİS HAKKINDA SIK SORULAN SORULAR

Sanal Ofis’in bana getirileri nelerdir?

 

 • Şirket kuruluşunu yapabileceğiniz ya da kurulu şirketinizi taşıyabileceğiniz ve vergi levhanızda gösterebileceğiniz prestijli yasal iş adresiniz olur

 • Düşük kira bedeli ödersiniz

 • Kira için ayrıca stopaj ödemezsiniz, bunun yerine size keseceğimiz faturayı gider gösterir, KDV borcunuzdan düşersiniz

 • Posta, kargo ve evraklarınız adınıza teslim alınır, e-posta ile size bildirilir, adresinize gönderilmesi veya muhafaza edilmesi sağlanır

 • Tam donanımlı toplantı odalarında saatlik veya günlük indirim paketlerinden yararlanırsınız, ihtiyacınız olduğunda ofisiniz veya toplantı salonunuz hazırdır fakat kullanmadığınız zamanlarda ise size bir maliyeti yoktur

 • Elektrik, bina aidatı, su, telefon, doğal gaz ve sigorta gibi masraflarınız olmaz

 • Gizli ofis maliyetlerine son verir, tasarruf edersiniz

 • Ofis sorumluluklarından kurtulursunuz, tadilat, arıza gibi aksaklıklar artık sizin probleminiz değildir, zamandan tasarruf edip sadece işinize odaklanırsınız

 • Ofis alanındaki sınırsız çay, kahve ve diğer ikramlardan yararlanabilirsiniz

 • Coworking alanında ayda 48 saate kadar ücretsiz çalışabilirsiniz *

 • Toplantı odalarını her ay 4 saat ücretsiz kullanabilirsiniz *

 • Ücretsiz 216 ya da 850 li VOIP telefon hattınız size tahsis edilir*

 • Tüm ofis kullanımlarında limitsiz fiber internetten yararlanırsınız*

* Bu hizmetler üst paketler kapsamındadır

 

Sanal Ofis yasal mıdır?


Evet, sanal ofis yasal ve kabul görmüş bir sistemdir. Hatta müşterilerimiz arasında hukuk büroları ve serbest çalışan avukatlar bulunmaktadır. Size süreç boyunca ve yoklamanız tamamlanana kadar workaway ekibi olarak destek oluruz.

Sanal Ofis müşterisi olmak için hangi evrakları sunmam gerekiyor?

 

Şirketinizi yeni kuruyorsanız sanal ofis için gereken belgeler:

 • Önlü arkalı çekilmiş kimlik fotokopisi

 • İkametgah belgesi

 • Üzerinde “KURULUŞ AŞAMASINDA” yazan kaşe

 • Size yapılacak bildirimlerin gönderileceği ve sözleşmede yer alacak e-posta adresi

 

Şirketinizi yeni bir sanal adrese taşımak istiyorsanız gereken belgeler:

 • İmza sirküleri

 • Vergi levhası

 • İkametgah belgesi
   

Sanal Ofis kurduğumda vergi denetiminde sorun yaşar mıyım?

 

Bina sahibi workaway olduğu için, sanal ofis hizmetindeki en önemli detaylardan biri olan “vergi denetiminde” bir sorun yaşamazsınız. Denetim sırasında şirket ortaklarının ya da vekaleti olan bir kişinin binada bulunması yeterlidir. Denetim, başka bir deyişle açılış yoklaması muhasebeciniz vergi dairesine başvuruda bulunduktan sonra  en geç beş  iş günü içinde gerçekleşir.

Kooperatif, anonim şirket, limited Şirketi veya şahıs şirketi sanal ofis kullanabilir mi?

 

Evet. Mali müşavirinizinin detaylı soruları olduğu durumlarda bizimle iletişime geçmesini rica ederiz.
 

Kontrat süresi ne kadar? Erken fesih yapılabilir mi?

 

workaway’de esnek bir şekilde faaliyetlerinizi sürdürebileceğiniz bir kontrata imza atarsınız. Uzun süreli kontratlar ve mali yükümlülükler yoktur. 1 ay önceden haber verip sözleşmenizi istediğiniz zaman sonlandırabilirsiniz; ancak ödeme iadesi yapılmamaktadır.

Vergi dairemin değişmesini istemiyorum. Ne yapmalıyım?

 

workaway, Küçükyalı Vergi Dairesi’ne bağlıdır. İşletmeniz de aynı vergi dairesine bağlı olacak, vergi numaranız değişmeyecektir. workaway’e bu konuda ücretsiz olarak danışabilirsiniz.

Sanal ofiste stopaj ödenir mi?

 

Sanal ofis sözleşmesi kapsamında firmanıza fatura kesileceği için kira stopajından muaf oluyorsunuz. Dilerseniz faturanızı gider olarak da gösterebilirsiniz.

Depozito veya kurulum ücreti ödüyor muyum?

 

Herhangi bir depozito veya kurulum ücreti ödemiyorsunuz.

Şirketime habersiz bir  şekilde ziyaretçi gelirse ne olur?


Habersiz gelen misafirleriniz olduğunda öncelikle sizi haberdar ederiz. Müsaitseniz ve gelecekseniz misafirinizi toplantı odasında siz gelene kadar ağırlarız. Gelemeyeceğiniz durumlarda ofis dışında olduğunuzu belirtir, size bırakılan notu tarafınıza iletiriz.

Birden fazla şirketim için ayrı ayrı sanal ofis hizmeti alabilir miyim?

 

Evet, şirketleriniz aynı sanal ofis adresinde gözükmesinde bir sakınca yoktur.​

Sanal Ofis yerine ev adresi göstermek daha mı ucuz?
 

Hayır. Varsayalım ki eviniz kira olsun ve evinizi şirketinizin resmi adresi olarak göstermek istiyorsunuz. Kiranızın 2000 TL olduğunu düşünürsek sadece stopaj adı altında ayda 400 TL vergi ödemeniz gerekmektedir. Sanal ofiste ise bunu çok daha hesaplı bir şekilde halledebilirsiniz. Stopaj ödemeyeceğiniz gibi size keseceğimiz kira faturasını da gider gösterebilirsiniz.


Sanal Ofis'te bana ayrılan ve her gün kullanabileceğim bir ofis oluyor mu?

 

Hayır, ama her ay 12 saat ortak çalışma alanını (co-working) ücretsiz kullanabilirsiniz. Öte yandan, tam donanımlı toplantı odalarında saatlik veya günlük kullanım paketlerinden indirimli olarak faydalanabiliyorsunuz. Bu sayede sadece ihtiyacınız olduğu günler için ödeme yapıp, tasarruf edebilirsiniz.

Gelen kargoları nasıl muhafaza ediyorsunuz?

 

Şirketiniz adınıza gelen tüm posta, tebligat ve kargolar teslim alınır ve size e-posta yolu ile bilgi geçilir. Dilerseniz onayınızla dilediğiniz adrese karşı ödemeli gönderilir veya tesisimizde güvenli bir şekilde muhafaza edilir.

Kargolarım açılıyor mu?

 

Onay verdiğiniz doğrultuda kargolarınızı açabilir, ihtarname ve tebligat gibi resmi belgelere zamanında yanıt verme konusunda size yardımcı olabiliriz. Mali müşavirinize ihtarname ve tebligatlara zamanında yanıt vermenin önemini danışınız.

bottom of page