top of page

Internet Sitelerinde Satış Yapmak için Şirket Kurmak ve Sanal Ofis

Güncelleme tarihi: 26 Mar 2021

İnternetten alışveriş yapmak artık modern yaşamımızın bir parçası haline geldi. Gerek aradığımız ürünü hızlıca bulmak, gerekse fiyat karşılaştırmasını hızlıca yapabilmek açısından online alışveriş, kullanıcılara klasik dükkanlardan ve AVM lerden alışverişe göre avantajlar sunuyor. Geniş ürün yelpazesi sunan ve tek seferde her çeşit ürünün birlikte alınmasını mümkün kılan Hepsiburada, Trendyol, Amazon, N11, Gittigidiyor, Instagram gibi siteler ise sektörün motoru işlevindeler.

Paketini internetten satışa hazırlayan bir satıcı
İnternetten alışveriş yapma alışkanlığı giderek artıyor

Son zamanlarda Koronavirüs (COVID-19) vakalarının da artması, insanların mağazalara girmek istememesi ve temassız alışveriş opsiyonlarının doğmasıyla sektörün ivmelenmesini iyice arttırarak alışkanlıklarımızın değişmesine ve internetten alışverişin iyice yaygınlaşmasına olanak tanıdı.


Peki bu rüzgarı yakalayarak Hepsi burada, Trend yol, Amazon Türkiye, N11, Gitti gidiyor, instegram gibi pazar yerlerinde (marketplace) satış yapmak için ne yapmak gerekiyor? Nasıl kendinize bir internet satış sitesi açarak satış yapabilirsiniz?


Bu mecralarda var olabilmenin temel kuralı fatura kesebilen bir şirket sahibi olmanızdır. Ancak tüzel bir kişilik kazandıktan sonra bu sitelere başvurabilir, satıcı olarak onay aldıktan sonra ürünlerinizi listelemeye başlayabilirsiniz. Peki şirketinizi nasıl kuracaksınız?


Bu noktada Workaway'in çok avantajlı Sanal Ofis paketlerini tercih ederek şirket kuruluşunuzu hemen yapabilirsiniz. İster şahıs şirketi, isterseniz limited ya da anonim şirket kuracak olun, bizimle yapacağınız bir kira sözleşmesi ile vergi dairesine başvurarak şirket açılışınızı verebilir ve yaklaşık 1 hafta içinde hemen satış yapmaya başlayabilirsiniz.


Küçük bir işletme, ya da yalnız çalışan bir girişimci iseniz başta şahıs şirketi kurmak işlerinizi hem hızlandıracak, hem de maliyetlerinizi ve yükümlülüklerinizi önemli ölçüde azaltacaktır. Üstelik bizimle sözleşme yapmaya geldiğinizde kimlik belgenizin ve ikametgahınızın (yerleşim yeri belgesi) yanınızda olması yeterli olacaktır. Limited şirketler için ise önden yapacağınız bir ünvan başvurusu, imza sirküleri gibi bazı ek belgeler gerekli olacaktır.


Peki Sanal Ofis bu bağlamda size ne kazandıracak? Stopaj ödemeyeceğiniz için önemli bir miktar cebinizde kalırken ofisle alakalı tüm gönderilerinizin takibi bizde olacak, herhangi bir iade, ya da sorun durumunda ise kişisel adresiniz rahatsız edilmeyecek. Bunun gibi olası sorularınız için Sanal Ofis Hakkında Sıkça Sorulan Sorular bölümümüzü incelemenizi tavsiye ediyoruz.


Şirketinizi kurduktan sonra bahsi geçen sitelere başvurmak için şu bağlantıları ziyaret edebilirsiniz:

Comments


bottom of page